11 faktów na temat biegania z wózkiem

Punkt po punkcie…

1. Można pobiec z każdym wózkiem.

Prawda. Niestety nie z każdym wózkiem będzie się chciało pobiec ponownie.

2. Wózek biegowy potrzebuje oddzielnego garażu.

Mimo, że jest większy od klasycznego wózka to jednak po złożeniu ta różnica nie jest aż tak duża, aby potrzebował oddzielnego pomieszczenia.

3. Nie trzeba używać paska łączącego nas z wózkiem.

Jeśli się przewrócimy, wózek odjedzie sam z naszym dzieckiem. Najtrafniejszym porównaniem niech będzie wyjście z nieułożonym psem na spacer bez smyczy.

4. Wózki biegowe są tylko do biegania.

Mit. Wózki biegowe sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, oczywiście poza pewnymi ograniczenia wynikającymi z ich budowy. Naprawdę w większości wypadków nie jest potrzebny zakup kolejnego wózka, jeśli tylko podjęto właściwą decyzję co do zakupu joggera.

5. Wszystkie wózki biegowe są takie same.

Oczywiście, że są takie same, tylko za niektóre producenci żądają więcej, ponieważ zdecydowanie lepiej nadają się do biegania oraz codziennego użytkowania niż pozostałe 😉

W tym wypadku należy też koniecznie unikać promocji 10 kg więcej za mniej.

6. Kiedy jest brzydka pogoda nie można pobiec z dzieckiem w wózku.

Warunki pogodowe nie są przeszkodą tak w bieganiu jak i wyjściu na spacer z dzieckiem ( pomijam zjawiska ekstremalne ). Jak można przeczytać na łamach bloga oraz profilu FB wyposażenie dodatkowe zapewni dziecku pełen komfort bez względu na to co leci z nieba.

7. Wózek biegowy jest wielki.

Prawda. Musi być duży, ale z uwagi na wykonanie z lekkich stopów aluminium ( patrz też pkt. 5 ) jest zdecydowanie lżejszy od wielu często droższych, klasycznych wózków.

8. Duże koła kręcą się szybciej niż małe.

Oczywiście, że łatwiej pcha się wózek z większymi kołami. Z drugiej strony koła 20 calowe znikają z rynku z uwagi na to, że nie ma wielkiej różnicy  w stosunku do kół 16 calowych. Koła 12 calowe nadają się dla osób wolniejszych, biegających rekreacyjnie, 6 calowe nie nadają się do biegania.

9. Wózki biegowe mają opony i dmuchane dętki.

Wózek wyglądający jak jogger, a mający plastikowe koła NIE jest joggerem.

10. Nawet zablokowane przednie koło nie oznacza jazdy na wprost.

Każdy wózek biegowy z zablokowanym na stałe przednim kołem, musi posiadać w okolicach piasty regulację służącą korekcji ewentualnego znoszenia wózka na prawo lub lewo tak aby jechał idealnie prosto.

11. Doświadczeni biegacze nie potrzebują praktyki jeśli chodzi o bieganie z wózkiem.

Nawet bardzo doświadczenie biegacze potrzebują czasu aby znaleźć właściwy rytm, ułożenie ciała, ramion i poczuć komfort kiedy pchają wózek biegowy.

Bob Mem